Sıradaki içerik:

Malkoç: Çocuk Teslimiyle İlgili Sıkıntının Çalışmaların Ardından Düzelmesini Umuyorum

e
sv

Yangında Mahsur Kalan Bebeği 5’inci Kattan Sarkıtarak Kurtaran Kahraman Vatandaş Konuştu

avatar

cengiz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yangında mahsur kalan bebeği 5’inci kattan sarkıtarak kurtaran kahraman vatandaş konuştu
“Normal kıyafetlerimizle direk alevlerin içerisinden geçtim”
“Çocuğu rahat nefes alabilmesi için aşağıya doğru sarkıttım”
“Bir annenin çocuğunu aşağıya sarkıttığını gördüm, insanlar ‘atma atma’ diye bağırıyorlardı”

İSTANBUL – Silivri‘de bir apartmanda çıkan yangında, 5’inci katta mahsur kalan bebeği pencereden sarkıtarak kurtaran İkram Eryılmaz yaşananları anlattı. Bebeği kurtarabilmek için alevlerin içinden geçen kahraman vatandaş, “Bir annenin çocuğunu aşağıya sarkıttığını gördüm, insanlar ‘atma atma’ diye bağırıyorlardı. Normal kıyafetlerimizle direk alevlerin içerisinden geçtim. Çocuğu rahat nefes alabilmesi için aşağıya doğru sarkıttım” dedi.
Silivri’de 5 katlı bir apartmanda dün yangın çıkmıştı ve bir anne ve 2 çocuğu apartmanın 5’inci katındaki evlerinde mahsur kalmıştı. Anne ve çocuklarının yardımına koşan İkram Eryılmaz çocuklardan bir tanesi merdivenlerden indirmeyi başarmış diğerini ise kurtarabilmek için 5’inci katın penceresinden aşağıya sarkıtmıştı.
Bebeği 5’inci kattan sarkıtarak nefes almasını sağlayan ve yangından kurtaran İkram Eryılmaz yaşananları anlattı. Silivri’de esnaflık yapan Eryılmaz, hiç düşünmeden alevlerin içinden geçtiğini ve rahat nefes alabilmesi için bebeği aşağıya sarkıttığını söyledi.
Kahraman vatandaş sözlerine şöyle devam etti: “İş yerinde çalışıyorduk. Burada bir hareketliliğin olduğunun farkına vardık. Buraya bakınca alevlerin ve dumanların yükseldiğini gördüm. Bir annenin çocuğunu aşağıya sarkıttığını gördüm. İnsanlar burada toplu bir şekilde duruyorlardı ve ‘atma atma’ diye bağırıyorlardı. Hiç düşünmeden içeri girdim. Biranda zaten kendimi annenin yanında gördüm. Çocuğu rahat nefes alabilmesi için aşağıya doğru sarkıttım. Sonra zaten itfaiye ekiplerimiz geldi, onlara teslim ettik. Baya yangın vardı, müthiş bir duman vardı. O an hiç bir şey hatırlamıyorum. Normal kıyafetlerimizle direk alevlerin içerisinden geçtim. Sağlık durumlarının iyi olduğunu öğrendim.”
Dükkanına gelen müşterilerin kendisini tebrik ettiğini söyleyen kahraman vatandaş, “Silivri küçük nezih bir ilçemiz çoğu insanlarda müşterimiz olduğu için tanınıyoruz. Gelen müşterilerim tebrik ediyorlar. Nasıl yaptın diye soruyordu. Her insanın yapabileceği bir hareketti” şeklinde konuştu.

Yangında Mahsur Kalan Bebeği 5'inci Kattan Sarkıtarak Kurtaran Kahraman Vatandaş KonuştuYangında Mahsur Kalan Bebeği 5'inci Kattan Sarkıtarak Kurtaran Kahraman Vatandaş KonuştuYangında Mahsur Kalan Bebeği 5'inci Kattan Sarkıtarak Kurtaran Kahraman Vatandaş KonuştuYangında Mahsur Kalan Bebeği 5'inci Kattan Sarkıtarak Kurtaran Kahraman Vatandaş Konuştu

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli